Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bystrcký vandr

24. 9. 2007

V sobotu ráno vstávali pánečci už v 5:30, připravili si batoh a v klídku snídali. Já byl štěstím bez sebe, že už stávají a budu je moci otravovat delší dobu, ale zároveň nechápal, proč mně hned nevyvenčí a proč namísto granulek dostávám rohlíka (kterého s radostí přímo sežeru). Ale jakmile do batohu přibalí moji misečku na vodu a berou košík, už vím, juchúúú jdeme na výlet!

Šalinou jsme se odvezli do Bystrce, našli správnou školu, kde jsme se všichni tři zapsali. Pánečci ještě dostali mapku a mohli jsme vyrazit na kratší trasu Bystrckého vandru.  

Nejdřív jsme se museli po silnici dostat k přehradě - k Rakovec,bus a odtam po žluté k Ríšové studánce. To jsem už mohl běhat na volno, a taky si to užíval plnými doušky. U studánky jsme se napili a vydali se po modré k Hradu Veveří, kde byla kontrola. Jakmile pánečci dostali razítka, mohli jsme se vydat po červené kolem přehrady a pak po žluté do Bystrce, do školy. Pořadatelé se právě posilňovali něčím tvrdším a my je pořádně překvapili, že jsme už zpátky. Jakmile zjistili, že jsme šli 20 km, přikázali nám jít příště aspoň 30 km. Všichni jsme dostali diplom a pelášili dom. Panička totiž spěchala. Odpoledne šla kámošce na svatbu a před tím se chtěla ještě trochu vyspat. Já byl pak moc smutný, dom se totiž vrátila až v neděli večer :´(

Jinak celý výlet jsem si pořádně užil. Pánečci si mně moc nevšímali. Někdy schválně zahli špatně a jakmile jsem jim na to naletěl, rychle se vrátili na správnou cestu. Ale já si je pořádně hlídal a hnedka jsem byl u nich. Taky se pořádně smáli mým kouskům. Kdy jsem jak blázen lítal z jedné strany cesty na druhou, radostně se prodíral křovím, běhal po stráních, zchladil se v rybnících, ze kterých jsem donesl i ztrouchnivělé dřevo. Brodil se v kalužích, přitom nezáleželo, zda je tam víc vody nebo bláta. A téměř pořád jsem dostával blba, prostě zadní nožky byli rychlejší než přední.

Po 10 km byli pánečci nešťastní, zjistili, že energii neztrácím, ale pořád ji mám hafl na rozdávání. Před výletem doufali, že se pěkně vyběhám a budu aspoň trochu unavený, ale já si jen protáhnul nožky, hahahaha :)

A fotečky? Tak ty nebudou. Musím říct, že se panička moooc snažila, ale za chvilku pochopila, že to nemá cenu. Na fotkách by byly jen šmouhy. Já totiž nevydržel ani sekundu na místě :) Bude Vám muset stačit můj diplom:

Obrazek